Кариери

По-долу ще откриете позициите, които са свободни в момента. Ако такива няма, или не откривате това, което е подходящо за вас, но въпреки това имате желание да допринесете за успеха на БХК, изпратете ни вашата автобиография и мотивационно писмо с изложение защо искате да помогнете на БХК и как можете да го направите.

Отворени позиции към момента

  • Технически сътрудник/чка на половин работен ден

    Българският хелзинкски комитет (БХК) търси да назначи технически сътрудник/чка на 4-часов работен ден.

    Какво включва работата:

    • Отговаряне на обажданията и приемане на посетителите в централния офис на БХК;
    • приемане и разпределяне на постъпващата кореспонденция, изпращане на изходящата кореспонденция;
    • административно подпомагане на дейността на програмите в БХК в централния офис;
    • комуникация с лица, които се обръщат със запитвания към БХК;
    • участие в организацията на публичните събития на БХК и др.

    Работата е много подходяща за студенти.

    Ако вие се отличавате с:

    • Отлична комуникативност и грамотно ползване на българския език;
    • много добро владеене на английски език (писмено и говоримо);
    • много добра компютърна грамотност (Word, Excel);
    • акуратност и внимание към детайла;
    • и проявявате интерес към правата на човека пратете автобиография и кратко мотивационно писмо защо искате да станете част от нашия екип.

    Какво предлагаме ние:

    • Трудов договор на 4-часов работен ден;
    • работно време в пояса между 10-14 ч. или 14-18 ч. (по договорка);
    • работа в позитивна и подкрепяща среда;
    • уважение към Вашата почивка и извънработно време;
    • възможност за практически опит в една от най-активните граждански организации в България с близо 30-годишна история.

    Кандидатстване:

    Ако желаете да кандидатствате, моля изпратете:

    CV и мотивационно писмо на адрес: jobs(at)bghelsinki.org
    с тема/subject: „Кандидатстване за технически сътрудник/чка в БХК 2021“
    Не по-късно от 23 септември 2021 г., 18 ч.

    БХК може да поиска допълнителни документи от кандидата/тката във връзка с предишния трудов опит.

    Ще се свържем само с одобрените по документи кандидати/тки.

    С избраните кандидати ще проведем събеседване и езиков тест за владеене на английски език.

    Благодарим Ви за проявения интерес.

  • Изследовател(ка)

    Българският хелзинкски комитет (БХК) търси да назначи изследовател/ка на пълен щат в своята програма "Мониторинг и изследвания". Програма "Мониторинг и изследвания" е една от петте постоянни програми на БХК, която осъществява системно наблюдение на правата на човека в България.

    Основни отговорности и преки задължения:

    • Участие в проекти на БХК, свързани с наблюдение на положението с правата на човека в България, с фокус върху уязвими групи;
    • участие в теренна работа под формата на посещения в затворени институции и провеждане на интервюта;
    • събиране и обработка на данни, предоставени от държавни институции, други органи и организации;
    • събиране на информация за правата на човека в България;
    • изготвяне на доклади;
    • участие в застъпнически дейности, в т.ч. пред държавни и общински власти;
    • координиране на дейности по проекти на БХК, в т.ч. сътрудничество с партньорски организации;
    • комуникация с лица, които се обръщат със запитвания и молби за помощ към БХК;
    • подпомагане на дейността на другите програми на БХК.

    Изисквания:

    • Завършено висше образование;
    • добри познания в сферата на демокрацията, правата на човека и върховенството на закона;
    • отлично писмено и говоримо владеене на български език;
    • високо писмено и говоримо владеене на английски език;
    • отлична компютърна грамотност;
    • възможност за пътуване в командировки в страната.

    За предимство ще се считат:

    • Опит в мониторинга на затворени институции;
    • опит в работа и/или координиране на проекти, финансирани от европейски и други донори;
    • шофьорски умения.

    • Възможност за професионално развитие в една от най-активните граждански организации в България с близо 30-годишна история;
    • практически опит в защитата на човешките права;
    • трудов договор на пълно работно време.

    Ако желаете да кандидатствате за позицията, моля изпратете CV и мотивационно писмо на адрес:

    • jobs(at)bghelsinki.org
      с тема/subject: „Кандидатстване за изследовател/ка в ПМИ 2021“
    • Краен срок: 22 септември 2021 г., 18 ч.

    БХК може да поиска допълнителни материали и документи от кандидата/тката във връзка с предишния професионален опит и квалификации. Ще се свържем само с одобрените по документи кандидати/тки. С избраните кандидати ще проведем събеседване и кратък езиков тест за владеене на
    английски език.